ASTM A275 Dövme Çelik Parçaların Manyetik Parçacık Muayenesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM A275 Dövme Çelik Parçaların Manyetik Parçacık Muayenesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A275 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, dövme çelik parçalar üzerinde manyetik parçacık muayenesinin yapılmasına ilişkin standart uygulama prosedürlerini kapsar.

ASTM A275 Dövme Çelik Parçaların Manyetik Parçacık Muayenesi için Standart Test

Muayene ortamı, boyutu, şekli ve manyetik özellikleri hem bireysel hem de toplu olarak dikkate alınacak ince bölünmüş ferromanyetik parçacıklardan oluşacaktır. Dövme parçalar, dalgalanma veya sürekli akım akışı yöntemleri kullanılarak uzunlamasına veya dairesel yönde mıknatıslanabilir. Mıknatıslanma, parçadan akım geçirilerek veya bir çubuk veya boyunduruk gibi merkezi bir iletken veya bobinler aracılığıyla bir manyetik alan indüklenerek uygulanabilir.

Malzeme uygun şekilde mıknatıslanırken, manyetik parçacıklar kuru yöntemle, ıslak yöntemle veya floresan yöntemle uygulanabilir. Artık veya sızıntı alanlarının çelik dövme parçaların kullanılacağı gelecekteki operasyonları etkilememesi için, muayeneden sonra parçaların mıknatıslığı yeterince giderilecektir.

Değerlendirilecek belirtiler üç geniş sınıfa ayrılır: laminer kusurları, dövme bindirmelerini ve kıvrımlarını içeren yüzey kusurları, pullar (kapatılmış hidrojenin neden olduğu termal kopmalar), ısıl işlem çatlakları, büzülme çatlakları, taşlama çatlakları ve aşındırma veya aşındırma veya kaplama çatlakları; metalik olmayan kalıntılar, büyük metalik olmayanlar, kaynakların alt dikişlerindeki çatlaklar ve dövme patlamalarını içeren yüzey altı kusurları; ve manyetik yazı, kesitteki değişiklikler, kaynağın kenarı ve akış çizgilerini içeren alakasız veya yanlış göstergeler.

Bu uygulama ve uygulanabilir malzeme spesifikasyonları hem inç-pound birimlerinde hem de SI birimlerinde ifade edilmiştir. Bununla birlikte, siparişte geçerli "M" spesifikasyon tanımı [SI birimleri] belirtilmediği sürece, malzeme inç-pound birimler halinde sağlanacaktır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A275 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp