ASTM A435 Çelik Plakaların Düz Işınlı Ultrasonik Muayenesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM A435 Çelik Plakaların Düz Işınlı Ultrasonik Muayenesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A435 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, haddelenmiş tamamen söndürülmüş karbon ve alaşımlı çelik levhaların düz ışın, darbe yankılı, ultrasonik muayenesi için standart prosedürü ve kabulü kapsar.

ASTM A435 Çelik Plakaların Düz Işınlı Ultrasonik Muayenesi için Standart Test

Ekipman darbe-eko düz ışın tipinde olacaktır. Malzemenin tahribatsız muayenesi, ekipmanın düzgün çalışmasına müdahale eden işlemlerin bulunmadığı bir alanda gerçekleştirilecektir. Ultrasonik inceleme plakanın her iki ana yüzeyinde de yapılacaktır. Izgara taraması dikey ızgara çizgileri boyunca sürekli olacak veya ana plaka eksenine çapraz paralel yollar boyunca sürekli olacak veya ana plaka eksenine paralel veya daha küçük merkezlere paralel paralel yollar boyunca sürekli olacaktır.

Çelik plakaların boru, kopma veya laminasyon gibi büyük iç süreksizliklerden arınmış olarak teslim edilmesini sağlamak için geliştirilmiştir ve soruşturma, sözleşme, sipariş veya spesifikasyonda plakaların ultrasonik muayeneye tabi tutulacağı belirtildiğinde kullanılacaktır.

İnç-pound birimlerinde veya SI birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam olarak eşdeğer değildir, bu nedenle her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden alınan değerlerin birleştirilmesi spesifikasyonla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Karar'da belirlenen, standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A435 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp