ASTM F3338 Genel Havacılık Uçakları için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarımına İlişkin Test

ASTM Testleri

ASTM F3338 Genel Havacılık Uçakları için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarımına İlişkin Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F3338 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, Elektrikli Tahrik Ünitelerinin (EPU) tasarımı için minimum gereklilikleri kapsar.

ASTM F3338 Genel Havacılık Uçakları için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarımına İlişkin Test

Bu standart, bir EPU ve bir içten yanmalı motorun ortak bir iticiyi çalıştırdığı olası hibrit konfigürasyonlar için gerekli olabilecek tüm gereksinimleri karşılamaz. Bu standart, itici ve içten yanmalı motor için ek gereklilikler ile EPU yönleri için kullanılabilir.

Bu standart, dişli kutuları, iticiler, sıvı soğutma/yağlama veya herhangi bir enerji depolama sistemi içeren EPU'lara yönelik gereksinimleri içermez. Bu belirtim, bu ek özellikler için tamamlayıcı gereksinimlerle birlikte EPU temel özellikleri için kullanılabilir. Bu ASTM standardının bu versiyonu, motor tahrikli kanallı fanların konfigürasyonları için gerekli tüm gereklilikleri de ele almamaktadır.

Uygulanabilir olduğunda, bu belirtim sabit hatveli pervane veya fana sahip EPU'lar için kullanılabilir. Bu konfigürasyonlar, itici içeren bir EPU olarak tip onaylı olabilir. Bu tür yapılandırma için şu anda bu belirtimde yer almayan ek gereksinimler olabilir. Bu standart, EPU'nun entegre bir iticiye sahip olmayabileceğini kabul eder, ancak EPU'nun statik ve dinamik yüklerle düzgün şekilde çalışabilmesini sağlamak için tahrik mili üzerinde temsili bir yükle test edilmelidir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerinin matematiksel dönüşümleridir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F3338 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp