ASTM E2533 Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Kullanılan Polimer Matris Kompozitler için Test

ASTM Testleri

ASTM E2533 Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Kullanılan Polimer Matris Kompozitler için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E2533 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, mühendislerin havacılık polimer matris kompozitlerini (PMC'ler) karakterize etmek için uygun tahribatsız muayene (NDT) yöntemlerini seçmelerine yardımcı olacak bilgiler sağlar.

ASTM E2533 Havacılık ve Uzay Uygulamalarında Kullanılan Polimer Matris Kompozitler için Test

Bu standart, her denetim teknolojisini açıklamayı amaçlamaz. Bunun yerine, konsensüs standartlarına göre geliştirilmiş ve şu anda endüstri tarafından kullanılan yerleşik NDT yöntemlerine vurgu yapılmaktadır. Standart uygulamalar ve test yöntemleri ayrıntılı olarak açıklanmamıştır ancak bunlara atıfta bulunulmuştur. Başvurulan NDT uygulamaları ve test yöntemleri, süreç tasarımı ve optimizasyonu, süreç kontrolü, üretim sonrası denetimi, hizmet içi denetimi ve sağlık izlemesi sırasında PMC'lerin kalite güvencesinde faydalı olduğunu göstermiştir.

Bu standart, kabul etme-reddetme kriterlerini belirtmez ve hizmet için kompozit malzemeleri veya bileşenleri onaylamak için bir araç olarak kullanılması amaçlanmamıştır.

Bu standart, NDT prosedürlerinin elyaf ve kumaş takviyeli polimerik matris kompozitlere uygulanmasını özetlemektedir. İlgili kompozitler birincil olarak, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, yüksek modüllü lifler içerenlerdir. Ayrıca, sürekli (sürekli olmayana karşı) elyaf takviyeli kompozitlere vurgu yapılır.

Burada ele alınan kompozit malzemeler, tek eksenli tabakaları, çapraz katlı laminatları, açılı katlı laminatları ve sandviç yapıları içerir. Bunlardan yapılan kompozit bileşenler arasında filamanla sarılmış basınçlı kaplar, uçuş kontrol yüzeyleri ve çeşitli yapısal kompozitler bulunur.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM E2533 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp