ASTM A965 Basınçlı ve Yüksek Sıcaklık Parçaları için Östenitik Çelik Dövmelere İlişkin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM A965 Basınçlı ve Yüksek Sıcaklık Parçaları için Östenitik Çelik Dövmelere İlişkin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A965 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kazanlar, basınçlı kaplar, yüksek sıcaklıktaki parçalar ve ilgili ekipmanlar için östenitik paslanmaz çelik dövmeleri kapsar.

ASTM A965 Basınçlı ve Yüksek Sıcaklık Parçaları için Östenitik Çelik Dövmelere İlişkin Standart Test

Ek test, muayene veya işlem gerektiğinde kullanılmak üzere ek gereksinimler sağlanmıştır. Ek olarak, uygun olduğunda A788/A788M Spesifikasyonundan ek gereklilikler belirtilebilir. Bu standart, A336/A336M Spesifikasyonunun bir parçası olan östenitik çelik dövmeleri içerir.

Malzemeler eritme, dövme ve kaba işleme yoluyla üretilecek ve çözeltiyle işlenmiş durumda (çözelti tavlama ve su, yağ veya polimer su çözeltisi içinde söndürme) ısıl işlemle donatılacaktır. Paslanmaz çelik numuneler, bireysel kalitelerin belirtilen temel kimyasal bileşimlere uygunluğunu değerlendirmek için ısı ve ürün analizlerine tabi tutulacaktır. Dövmeler ayrıca her kalitenin gerekli tane boyutlarına ve mekanik özelliklere uygunluğu açısından da incelenecektir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerlerin mutlaka tam eşdeğerleri olması gerekmez; bu nedenle standarda uygunluğun sağlanması için her sistem diğerinden bağımsız kullanılacak ve iki sistemin değerleri birleştirilmeyecektir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Karar'da belirlenen, standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A965 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp