ASTM D2857 Polimerlerin Seyreltik Çözelti Viskozitesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D2857 Polimerlerin Seyreltik Çözelti Viskozitesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2857 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, polimerlerin seyreltik çözelti viskozitesinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D2857 Polimerlerin Seyreltik Çözelti Viskozitesi için Test

Naylon, poli(vinil klorür), polietilen ve polietilen tereftalat gibi spesifik polimerler için seyreltik çözelti viskozite prosedürlerini açıklayan birkaç ASTM standardı (Test Yöntemleri D789, D1243, D1601 ve D4603 ve D3591) vardır.

Bu standart, özel prosedürün ilgili olmadığı problemler ortaya çıktığında veya incelenmekte olan polimer için hiçbir standart bulunmadığında bu standartları artırmak için yazılmıştır.

Bu standart, ortam ile 150°C arasındaki bir sıcaklıkta zamanla kararlı olan çözeltiler oluşturmak için kimyasal reaksiyon veya bozunma olmadan tamamen çözünen tüm polimerler için geçerlidir. Sonuçlar genellikle bağıl viskozite (viskozite oranı), doğal viskozite (logaritmik viskozite sayısı) veya içsel viskozite (sınır viskozite sayısı) olarak ifade edilir.

Poliamidler için, bu prosedüre göre bağıl viskozite değerleri, Test Yöntemleri D789 ile belirlenenlere eşdeğer değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2857 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp