ASTM F895 Sitotoksisitelerin Agar Difüzyon Hücre Kültürü Taraması için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F895 Sitotoksisitelerin Agar Difüzyon Hücre Kültürü Taraması için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM F895testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, maddelerin potansiyel sitotoksik etkileri açısından hücre kültürü tabanlı bir tahlil kullanılarak taranması için yönergeler sağlar.

ASTM F895 Sitotoksisitelerin Agar Difüzyon Hücre Kültürü Taraması için Standart Test

Test, bir test maddesinin kültürlenmiş hücreler içeren bir agar jel üzerine yerleştirilmesini ve maddenin etrafındaki hücre ölümü veya büyüme inhibisyonu bölgesinin ölçülmesini içerir. Bölgenin boyutu, maddenin potansiyel sitotoksisitesinin bir göstergesidir ve daha büyük bölgeler daha fazla toksisiteyi gösterir. Yöntem, kimyasallar, farmasötikler ve tıbbi cihazlar dahil olmak üzere çeşitli maddeleri taramak için kullanılabilir.

Test, potansiyel olarak toksik maddeleri belirlemek için madde geliştirmenin erken aşamalarında veya nihai ürünlerin insan kullanımı için güvenli olmasını sağlamak için kalite kontrolünde kullanılabilir.

Bu standarda uygunluk, insan hücreleri ile temas eden madde ve ürünlerin güvenliğinin sağlanması açısından önemlidir. İlaç, kozmetik ve tıbbi cihazlar dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F895 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp