ASTM E977 Elektrik İletken Malzemelerin Termoelektrik Ayırma için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM E977 Elektrik İletken Malzemelerin Termoelektrik Ayırma için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM E977 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, Seebeck etkisine dayanan termoelektrik yöntemi kullanarak malzemeleri ayırma prosedürünü kapsar. Prosedür, malzemelerdeki bu malzemelerin termoelektrik özelliklerini etkileyen varyasyonları ayırt etmek için doğrudan ve karşılaştırıcı tipte termoelektrik aletlerin kullanımına ilişkindir.

ASTM E977 Elektrik İletken Malzemelerin Termoelektrik Ayırma için Standart Uygulama

Uygulama, en yaygın olarak metallerin tasnifi için uygulansa da, diğer elektriksel olarak iletken malzemeler için de uygulanabilir.

Termoelektrik ayırma, malzemelerin kaplama kalınlığı, kasa derinliği ve sertliğine göre ayrılmasına da uygulanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM E977 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp