ASTM G122 Temizlik Maddelerinin ve Proseslerin Etkinliğini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM G122 Temizlik Maddelerinin ve Proseslerin Etkinliğini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G122 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, temizlik maddelerinin kirlenmeyi istenen düzeye çıkarma etkinliğini ve kapasitesini değerlendirme prosedürünü kapsar. Bu, ilaç kalıntılarının üretim ekipmanından ve tıbbi cihazlardan (Kılavuz E3106) ve ayrıca oksijen hizmeti sistemlerinden çıkarılmasını içerir.

ASTM G122 Temizlik Maddelerinin ve Proseslerin Etkinliğini Değerlendirmek için Standart Test Yöntemi

Bu standartta açıklanan test kuponları/beherler, kontaminasyonun uygulanabileceği ve bir temizlik maddesinin bunu giderme kabiliyetinin test edilebileceği temsili bir yüzey sağlar.

Bu test yöntemi, laboratuvar ölçekli bir yaklaşımdır ve belirli bir temizlik maddesinin gerçek etkinliği, kullanıldığı yönteme (sıcaklık, çalkalama, konsantrasyon vb.) ve temizlenen nesnenin boyut, şekil gibi özelliklerine bağlıdır. ve malzeme. Temizlik maddesinin nihai değerlendirmesi, gerçek ürünlerin ve temizlik süreçlerinin test edilmesini içermelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart kabul edilmez.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve her bir bileşiğin güvenliğini duruma göre belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM G122 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp