ASTM B896 Elektrik İletken Malzemelerin Bağlanabilirlik Özelliklerini Değerlendirmek için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM B896 Elektrik İletken Malzemelerin Bağlanabilirlik Özelliklerini Değerlendirmek için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B896 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, hem güç hem de sinyal uygulamaları için elektrik kontaklarının ve bu iletkenlere ve bu iletkenlerle olan bağlantıların tasarımı ve performansı için önemli olan parametrelerin ölçümlerine dayalı olarak iletken malzeme bağlanabilirliğinin göreli karakterizasyonu için prosedürleri tanımlar.

ASTM B896 Elektrik İletken Malzemelerin Bağlanabilirlik Özelliklerini Değerlendirmek için Standart Test

Ölçülen parametreler, temas kuvvetinin bir fonksiyonu olarak temas direnci, sürtünme hassasiyeti ve sıkıştırma gevşemesidir.

Bağlanabilirlik parametrelerinin yüksek sıcaklıkta veya aşındırıcı ortamda veya her ikisinde de belirli uygulamalar için değerlendirme için gerekebileceği şekilde ölçülmesi için hazırlık yapılmıştır.

Standart numune geometrisi ve prosedürlerini kullanan bu test yöntemleri, bir elektrik sisteminde kullanılan iletken malzemelere uygulanabilir ve gerçek bağlantı sistemi bileşenleri biçimindeki malzemelerin bağlanabilirliğinin değerlendirilmesi için uyarlanabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Bu ürün/malzeme için üretici tarafından sağlanan uygun Güvenlik Bilgi Formunda (SDS) tanımlananlar dahil olmak üzere tüm tehlikelere aşina olmak, uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak, bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B896 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp