ASTM C29 Agrega Yoğunluğu (Birim Ağırlık) ve Boşluklar için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C29 Agrega Yoğunluğu (Birim Ağırlık) ve Boşluklar için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C29 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, sıkıştırılmış veya gevşek durumdaki agreganın kütle yoğunluğunun ("birim ağırlık") belirlenmesini ve aynı belirlemeye dayalı olarak ince, kaba veya karışık agregalarda hesaplanan boşlukların belirlenmesini kapsar. Bu test yöntemi, nominal maksimum boyutu 6 inç'i (150 mm) aşmayan agregalara uygulanabilir.

ASTM C29 Agrega Yoğunluğu (Birim Ağırlık) ve Boşluklar için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi genellikle beton karışımları için oranların seçilmesine yönelik birçok yöntem için gerekli olan kütle yoğunluk değerlerini belirlemek için kullanılır.

Toplu yoğunluk aynı zamanda satın alma anlaşmalarındaki dönüşümler için kütle/hacim ilişkilerinin belirlenmesinde de kullanılabilir. Ancak, bir taşıma ünitesindeki veya yığındaki agregaların sıkışma derecesi ile bu test yönteminde elde edilen arasındaki ilişki bilinmemektedir. Ayrıca, taşıma birimlerindeki ve yığınlardaki agregalar genellikle emilmiş nem ve yüzey nemi içerir (ikincisi hacimlenmeyi etkiler), bu test yöntemi ise kütle yoğunluğunu kuru bazda belirler.

Bu test yöntemiyle belirlenen kütle yoğunluğuna dayalı olarak agrega parçacıkları arasındaki boşluk yüzdesinin hesaplanmasına yönelik bir prosedür dahil edilmiştir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C29 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp