ASTM D7414 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Oksidasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D7414 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Oksidasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7414 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, dizel karter, motor, hidrolik, dişli ve kompresör yağları gibi hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcıların yanı sıra oksidasyona eğilimli diğer yağlayıcı türlerindeki oksidasyonun izlenmesini kapsar.

ASTM D7414 Petrol ve Hidrokarbon Bazlı Yağlayıcılarda Oksidasyonun Durumunun İzlenmesi için Standart Test

Bu test yönteminde, normal makine çalışmasının bir sonucu olarak kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda oksidasyon ürünlerinin birikmesini izlemek için Fourier Dönüşümü Kızılötesi (FT-IR) spektrometresi kullanılır. Petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılar, aldehitler, ketonlar, esterler ve karboksilik asitler dahil olmak üzere bir dizi farklı kimyasal tür oluşturmak için havadaki oksijenle reaksiyona girer. Bu test yöntemi, yağdaki oksidasyon seviyesinin ölçülmesine dayalı olarak makinenin çalışma durumunun teşhis edilmesine yardımcı olmak amacıyla hizmet içi petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılarda oksidasyonun izlenmesi için hızlı, basit bir spektroskopik kontrol olarak tasarlanmıştır.

Kullanımdaki yağ ve yağlayıcı numunelerinde oksidasyonu ölçmek için FT-IR spektral verilerinin elde edilmesi Uygulama D7418'de açıklanmıştır. Bu test yönteminde, hem doğrudan trend analizi hem de diferansiyel (spektral çıkarma) trend analizi kullanılarak oksidasyon için ölçüm ve veri yorumlama parametreleri sunulmaktadır.

Bu test yöntemi, kullanımdaki petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcıların oksidasyonu ile ilişkili spektral değişikliklerin trendine dayanmaktadır. Uyarılar veya alarm limitleri, tek bir ölçüm için sabit bir minimum değer temelinde ayarlanabilir veya alternatif olarak, ölçülen yanıtın değişim oranına dayalı olabilir.

Bu test yönteminin amacı, herhangi bir makine için normal, uyarıcı, uyarı veya uyarı limitleri oluşturmak veya tavsiye etmek değildir. Bu limitler, makine imalatçısı ve bakım grubunun tavsiyesi ve rehberliği ile birlikte belirlenmelidir.

Bu test yöntemi, petrol ve hidrokarbon bazlı yağlayıcılar içindir ve poliol esterler veya fosfat esterler dahil olmak üzere ester bazlı yağlar için geçerli değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7414 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp