ASTM D5930 Geçici Hat-Kaynak Tekniği Aracılığıyla Plastiklerin Isıl İletkenliğine İlişkin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5930 Geçici Hat-Kaynak Tekniği Aracılığıyla Plastiklerin Isıl İletkenliğine İlişkin Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5930 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, plastiklerin –40 ila 400°C sıcaklık aralığındaki termal iletkenliğinin belirlenmesini kapsar. Dolgulu ve dolgusuz termoplastiklerin, termosetlerin ve kauçukların ısıl iletkenliğini 0,08 ila 2,0 W/mK aralığında ölçmek mümkündür.

ASTM D5930 Geçici Hat-Kaynak Tekniği Aracılığıyla Plastiklerin Isıl İletkenliğine İlişkin Standart Test Yöntemi

Test yönteminin göreceli basitliği, onu geniş bir malzeme yelpazesine uygulanabilir kılar. Teknik, hızlı ölçüm yapma yeteneğine sahip olup, malzemeler termal bozulmaya uğramadan önce veri almayı mümkün kılar. Alternatif olarak kimyasal reaksiyon veya yaşlanma gibi bileşimsel değişikliklerin etkisini incelemek de mümkündür.

Kısa ölçüm süreleri, çok az çabayla büyük miktarda verinin oluşturulmasına olanak tanır. Hat kaynaklı prob ve beraberindeki test numunesinin boyutu küçüktür, bu da numunenin çok çeşitli test koşullarına tabi tutulmasını mümkün kılar.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilişkili güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen, standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5930 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp