ASTM F2869 Radyal Hafif Kamyon Lastikleri için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2869 Radyal Hafif Kamyon Lastikleri için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2869 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, radyal pnömatik hafif kamyon (LT) lastikleri için 1.707 m çaplı bir laboratuvar yol tekerleği yüzeyi ile düz veya otoyol yüzeyi arasındaki eşdeğer test şiddet koşullarını belirleme prosedürünü açıklamaktadır.

ASTM F2869 Radyal Hafif Kamyon Lastikleri için Standart Test

Belirli belirli iç lastik konumları için çalışma veya çalışma sıcaklığı olarak tanımlanan lastiğin çalışma şiddeti, bu iki test koşulu için aynı değildir. Eğrilik etkisinden dolayı eşit yük, hız ve şişirme basıncı koşullarında laboratuvar yol tekerleği için tipik olarak daha yüksektir.

Uygulama, brüt araç ağırlığı derecelendirmesi (GVWR) ≤ 4536 kg (10000 lb) olan araçlarda kullanılan bu tür lastikler için yük aralığı E'ye kadar olan hafif kamyon lastiklerinin özel çalışma koşulları için geçerlidir.

Tahmin profil oluşturucuları, tipik radyal hafif kamyon (LT) lastiklerinin yol tekerleği ve düz yüzey testi için kapsamlı bir deneysel test programından elde edilen geniş bir veri tabanının analizinden elde edilen ampirik olarak geliştirilmiş doğrusal regresyon modellerine dayanmaktadır.

Bu standart için, belirtilen yerler dışında SI birimleri kullanılacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2869 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp