ASTM F1060 İletken ve Basınçlı Isı Direncinin Belirlenmesi İçin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F1060 İletken ve Basınçlı Isı Direncinin Belirlenmesi İçin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM F1060 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, 1 dakikaya kadar sınırlı bir maruz kalma sırasında sıcak yüzeylerle temas ettiğinde ısı yalıtımı sağlayan malzemelerin termal koruyucu özelliklerini ölçmek için kullanılır.

ASTM F1060 İletken ve Basınçlı Isı Direncinin Belirlenmesi İçin Standart Test

Bu sınırlı süreli maruz kalma sırasında, sıcaklık 316 °C'ye (600 °F) yaklaşan bir eşiğe ulaşabilir.

Önemli yaralanma potansiyeli olduğundan, dokuma kumaşlar, örgü kumaşlar, keçeler, levha yapılar ve herhangi bir kompozit dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere koruyucu giysi yapımında kullanılan malzemelerin ısı yalıtım özelliklerinin, bunların olduklarını göstermesi gerekir.

İnsan dokusunda bir ağrı duyumunun veya ikinci derece yanık yaralanmasının tahmin edilmesine izin vermeye yetecek bir ısı eşiğine ulaşabilen numuneler geçersiz sonucu alır.

Bu test yöntemi, kontrollü laboratuvar koşulları altında ısıya yanıt olarak malzemelerin, ürünlerin veya düzeneklerin özelliklerini ölçmek ve açıklamak için kullanılmalıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1060 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp