ASTM D4636 Hidrolik Yağlar - Uçak Türbin Motor Yağları için Test

ASTM Testleri

ASTM D4636 Hidrolik Yağlar - Uçak Türbin Motor Yağları için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4636 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, oksidasyon ve korozyon bozunmasına karşı dirençlerini ve çeşitli metalleri aşındırma eğilimlerini belirlemek için hidrolik yağları, uçak türbini motor yağlayıcılarını ve diğer yüksek düzeyde rafine edilmiş yağları test etmek için kullanılır.

ASTM D4636 Hidrolik Yağlar - Uçak Türbin Motor Yağları için Test

Petrol ve sentetik sıvılar, metal test numuneleri olsun veya olmasın nemli veya kuru hava kullanılarak değerlendirilebilir. Bu test yöntemi, standart bir test prosedürü, alternatif bir Prosedür 1 ve alternatif bir Prosedür 2'den oluşur. Bu test yönteminde olası varyasyonlar olduğundan, gerekli koşulları oluşturmak ilgili spesifikasyona bağlı olacaktır.

Sıcaklığa ek olarak, standart prosedür veya alternatif Prosedür 1 veya 2'den farklı olup olmadığını belirtmek için değişkenler şunlardır:

  • Test süresi;
  • Hava akışı ve nem;
  • Numune frekansı;
  • Test sıvısı miktarı;
  • Metal numuneler.

Kabul edilebilir SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Parantez içindeki değerler sadece bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4636 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp