ASTM G125 Gaz Oksitleyicilerde Sıvı ve Katı Madde Yangın Limitlerini Ölçmek için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM G125 Gaz Oksitleyicilerde Sıvı ve Katı Madde Yangın Limitlerini Ölçmek için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G125 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, basınç, sıcaklık, akış durumu, yangın yayılma yönleri ve ortak sistemlerin çeşitli diğer geometrik özellikleri gibi özel test koşulları altında çeşitli oksitleyici gazlarda malzemelerin yanma dengesini sağlamak için eşik-sınır koşullarının ölçülmesine yönelik bir prosedürü kapsar.

ASTM G125 Gaz Oksitleyicilerde Sıvı ve Katı Madde Yangın Limitlerini Ölçmek için Standart Test

Bu test yöntemi, çeşitli malzeme formlarının test edilmesi ve derecelendirilmesi için uygulanabilir bulunmuştur. Ayrıca, malzemelerin gerçek sistemlerde "oksijenle uyumlu" olacağı ihtimalini tahmin etmek için sınırlı yararlılık bulmuştur. Ancak sonuçları, test sırasında koşulları aslına uygun şekilde yeniden oluşturmayan herhangi bir koşul için geçerli olmayabilir.

Bu test yöntemi, yalnızca sürekli yanma yayılmasını destekleyecek bir dizi parametrenin (oksidan ve seyrelticinin akan bir karışımındaki oksitleyici konsantrasyonu, basınç, sıcaklık) minimum koşullarının ölçülmesini sağlar. Alevli yanma sergileyen malzemeler için bu, alevlenebilirlik alt sınırına, üst alevlenebilirlik sınırına ve gazların yanması için minimum oksitleyiciye benzer bir alevlenebilirlik sınırıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G125 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp