ASTM C40 Beton için İnce Agregalardaki Organik Safsızlıklara İlişkin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM C40 Beton için İnce Agregalardaki Organik Safsızlıklara İlişkin Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM C40 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, hidrolik çimento harcı veya betonda kullanılacak ince agregalarda zararlı organik yabancı maddelerin varlığının yaklaşık olarak belirlenmesi için iki prosedürü kapsar. Prosedürlerden birinde standart bir renk çözümü kullanılırken, diğerinde cam renk standardı kullanılır.

ASTM C40 Beton için İnce Agregalardaki Organik Safsızlıklara İlişkin Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, C33 Şartnamesinin gereklerine göre ince agregaların kabul edilebilirliğinin ön belirlenmesinde kullanılır.organik safsızlıklarla ilgilidir.

Bu test yönteminin temel değeri, zararlı miktarlarda organik yabancı maddelerin mevcut olabileceğine dair bir uyarı sağlamaktır. Bu teste tabi tutulan bir numune standart renkten daha koyu bir renk ürettiğinde, organik yabancı maddelerin harcın mukavemeti üzerindeki etkisine yönelik testin Test Yöntemi C87'ye göre yapılması tavsiye edilir.

SI birimlerinde verilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler yalnızca bilgi amaçlıdır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM C40 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp