ASTM D7418 Hizmet İçi Yağ Durumu İzleme için Fourier Dönüşümlü Kızılötesi (FT-IR) Spektrometreleri için Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D7418 Hizmet İçi Yağ Durumu İzleme için Fourier Dönüşümlü Kızılötesi (FT-IR) Spektrometreleri için Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7418 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama, hem doğrudan trend analizi hem de diferansiyel trend analizi yaklaşımları için hizmet içi yağ durumunun izlenmesi için FT-IR spektrometrelerin kullanılmasına yönelik cihaz kurulumunu ve çalıştırma parametrelerini kapsar.

ASTM D7418 Hizmet İçi Yağ Durumu İzleme için Fourier Dönüşümlü Kızılötesi (FT-IR) Spektrometreleri için Test Yöntemi

Bu uygulama, son kullanıcıya hizmet içi yağ durumunun izlenmesi için hizmet içi yağ numunelerinin FT-IR spektrumlarının nasıl toplanacağını açıklar. Oksidasyon, nitrasyon, kurum, su, etilen glikol, yakıt seyreltmesi, benzin seyreltmesi, sülfat yan ürünleri ve fosfat aşınma önleyici katkı maddeleri gibi çeşitli hizmet içi yağ durumu izleme parametreleri FT-IR spektroskopisi ile ölçülebilir.

Çalışma süresi boyunca bu parametrelerin değerlerinde meydana gelen değişiklikler, daha sonra çeşitli makine ve ekipmanın çalışma durumunu teşhis etmeye ve bir yağ değişiminin ne zaman yapılması gerektiğini belirtmeye yardımcı olmak için kullanılabilir. Bu uygulama, cihazlar arası ve laboratuvarlar arası karşılaştırılabilir veriler elde etmek için hizmet içi yağ durumu izlemede kullanılan FT-IR enstrümantasyonu ve çalıştırma parametreleri için standart bir konfigürasyon sağlamayı amaçlamaktadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7418 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp