ASTM D5265 Köprü Darbe Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5265 Köprü Darbe Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5265 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, dar bir enine kesite sahip uzun bir paketin, paket sadece uçlarından desteklendiğinde merkezine yakın bir yerde darbeye dayanma kabiliyetini belirlemeyi amaçlar.

ASTM D5265 Köprü Darbe Testi için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, kullanıcının iki test seçeneği arasından seçim yapmasına olanak tanır: Seçenek A, bir serbest düşme test cihazı kullanır ve Seçenek B, simüle edilmiş mekanik darbe testi ekipmanı kullanır. İsteğe bağlı iki prosedür, çarpma anında aynı miktarda kinetik enerji verecek şekilde tasarlanmıştır; bu nedenle, her prosedür eşit hasar üretme potansiyeli sağlar.

İnç-pound cinsinden belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerinin matematiksel dönüşümleridir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5265 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp