ASTM D7855 İç Mekan Uygulamaları için Tasarlanan Kaplamalı Yapı Ürünlerinde Küf Büyümesinin Belirlenmesi Testi

ASTM Testleri

ASTM D7855 İç Mekan Uygulamaları için Tasarlanan Kaplamalı Yapı Ürünlerinde Küf Büyümesinin Belirlenmesi Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D7855 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, dolaylı bir aşılama yöntemi kullanılarak iç mekan uygulamaları için tasarlanmış kaplamalı yapı ürünlerinde küf oluşumuna ve mikrobiyal yüzey bozulmasına karşı göreceli direncin 4 haftalık bir süre içinde değerlendirilmesi için bir çevre odasını ve çalışma koşullarını kapsar. Cihaz, ilgili herhangi bir tarafın kolayca oluşturabileceği veya elde edebileceği şekilde tasarlanmıştır.

ASTM D7855 İç Mekan Uygulamaları için Tasarlanan Kaplamalı Yapı Ürünlerinde Küf Büyümesinin Belirlenmesi Testi

İç mekan kaplamalı yapı ürünlerinin küf oluşumuna karşı direncini belirlemek için hızlandırılmış bir test, mantar oluşumuna uygun koşullar altında iç ortamlarda kullanım için göreceli performansın tahmin edilmesinde faydalıdır.

Statik veya çevresel odalar kontrollü laboratuvar mikro-ortam koşulları sağlar. Bu odacıkların oda koşullarını kopyalaması amaçlanmamıştır ve sonuçlar yorumlanırken dikkatli olunmalıdır. Statik odalar dinamik odaların veya saha çalışmalarının yerini tutmaz.

Bu test yöntemi, kaplanmış yapı ürünlerinin hızlandırılmış küf oluşumuna karşı karşılaştırmalı direncini değerlendirmek için kullanılabilir. Derecelendirmeler, kaplanmış yapı ürününün iç ortamda kurulum sırasında mantar oluşumundan arınmış olacağı belirli bir süre anlamına gelmez.

Test yöntemi, iç mekan kullanımı için tasarlanmış kaplamalı bir yapı ürünü üzerindeki küf gelişiminin hızlandırılmış değerlendirilmesi için tasarlanmıştır. Bu yöntem, dış uygulamalar için tasarlanmış yüzeylerin veya kaplanmamış yüzeylerin değerlendirilmesi için tasarlanmamıştır. Bu test yönteminin dış performansı değerlendirmek için kullanımı doğrulanmamıştır ve bu tür kullanıma yönelik sınırlamalar da belirlenmemiştir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D7855 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp