ASTM G175 Tıbbi ve Acil Durum Uygulamalarında Kullanılan Oksijen Basınç Regülatörleri için Standart

ASTM Testleri

ASTM G175 Tıbbi ve Acil Durum Uygulamalarında Kullanılan Oksijen Basınç Regülatörleri için Standart

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G175 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standardın amaçları doğrultusunda, basınç düşürücü valf olarak da adlandırılan bir basınç regülatörü, tıbbi veya acil durum amaçlı, tıbbi veya acil durum gaz basıncını yüksek, değişken bir basınçtan daha düşük bir basınca dönüştürmek için kullanılan bir cihazdır.

ASTM G175 Tıbbi ve Acil Durum Uygulamalarında Kullanılan Oksijen Basınç Regülatörleri için Standart

Bu oksijen basıncı regülatörlerinden bazıları, bir basınç regülatörü ve silindir valfinin bir kombinasyonudur. Bu cihazlara genellikle valfe entegre basınç regülatörleri veya VIPR'ler denir.

Bu standart, tıbbi ve acil durum uygulamalarında kullanılan oksijen basınç regülatörleri ve VIPR'lerin tutuşma hassasiyetini ve hata toleransını belirlemek için bir değerlendirme aracı sağlar. Tutuşmaya duyarlı bir basınç regülatörü veya VIPR, hızlı basınçlandırma testi ile değerlendirildiği üzere yüksek tutuşma olasılığına sahip olarak tanımlanır. Hataya dayanıklı bir basınç regülatörü veya VIPR, zorlamalı ateşleme testi tarafından değerlendirildiği üzere düşük ateşleme sonucuna sahip olarak tanımlanır.

Bu standart yalnızca aşağıdakiler için geçerlidir:

  • CGA 540 giriş bağlantıları, CGA 870 pin indeks adaptörleri (CGA V-1) veya EN ISO 407 pin indeks adaptörleri ile tasarlanmış ve donatılmış, tıbbi ve acil durum uygulamalarında kullanılan oksijen basıncı regülatörleri.
  • Medikal gaz tüpüne kalıcı olarak takılmak üzere tasarlanmış, tıbbi ve acil durum uygulamaları için kullanılan oksijen VIPR'leri.

Bu standart bir tasarım standardı değil, bir test standardıdır; Bu test standardı, oksijen tüpü valfleri, basınç regülatörleri ve VIPR'ler için geleneksel tasarım gerekliliklerinin yerini alması amaçlanmamıştır.

Bu standart, saha bakımı veya kullanımı sırasında kirlenmenin neden olduğu bir oksijen regülatörünün veya VIPR'nin ateşleme hassasiyetini ve hata toleransını ele alma iddiasında değildir. Basınç regülatörü ve VIPR tasarımcıları ve imalatçıları, kontaminasyon potansiyelini veya bunun sonuçlarını en aza indirmek için tasarım önlemleri sağlamalıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G175 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp