ASTM A264 Paslanmaz Krom - Nikel Çelik Kaplı Plaka için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM A264 Paslanmaz Krom - Nikel Çelik Kaplı Plaka için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A264 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir veya her iki tarafında bir paslanmaz krom-nikel çelik tabakasının bütünleşik ve sürekli olarak bağlandığı karbon çeliği veya düşük alaşımlı çelik bazlı plakayı kapsar. Malzeme genellikle basınçlı kap kullanımına yöneliktir.

ASTM A264 Paslanmaz Krom - Nikel Çelik Kaplı Plaka için Standart Test

Bu standart, basınçlı kap için bir veya her iki tarafında paslanmaz krom-nikel çelikten bir tabakanın bütünleşik ve sürekli olarak yapıştırıldığı karbon çeliğinden veya düşük alaşımlı çelikten yapılmış bir plakaya ilişkin gereksinimleri kapsar. Çelik, açık kalp, elektrikli fırın veya bazik oksijen işlemleriyle yapılacak ve alaşımlı kaplama metali, ana metale metalurjik olarak bağlanacaktır. Çelik kaplı plaka ısıl işlem görecektir.

Çelik numuneler çekme testine tabi tutulacak ve gerekli çekme mukavemeti ve akma mukavemeti değerlerine uygun olacaktır. Çelik malzemeler ayrıca bükülme testlerine tabi tutulacak ve gerekli kesme mukavemeti ve yapışma mukavemeti değerlerine uygun olacaktır. Çelik numuneler üzerinde ürün ve kimyasal analizler de yapılacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine yapılan matematiksel dönüşümlerdir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen, standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A264 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp