ASTM F1882 Konut Basketbol Sistemleri için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F1882 Konut Basketbol Sistemleri için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F1882 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, komple konut basketbol sistemlerinin imalatını, montajını, tavsiye edilen bakımını ve kullanımını kapsar.

ASTM F1882 Konut Basketbol Sistemleri için Standart Test

Bu standardın amacı, konut basketbol sistemlerinin kurulumu ve kullanımıyla ilgili potansiyel tehlikeleri azaltmaktır. Bu standart, yalnızca bu şartnamenin yayınlandığı tarihten itibaren on iki ay sonra üretilen ürünler için geçerli olacaktır. Bu standart, güvenlikle ilgili olanlar dışında ürün performansını veya kalitesini kapsamaz.

Bu standardının aşağıdakilere uygulanması amaçlanmamıştır:

  • Okullar, parklar, halka açık ve özel dinlenme tesisleri gibi, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, halka açık toplanma yerlerinde kullanılması amaçlanan ekipman;
  • Jant, arkalık, sırık, portatif taban sistemi, ağ veya bu spesifikasyonda tanımlandığı gibi eksiksiz bir ev tipi basketbol sistemi olarak satılmayan diğer bileşenler gibi ayrı bileşenler;
  • Tam bir konut basketbol sisteminin parçası olarak satın alınanın dışında herhangi bir yapıya veya yüzeye monte edilen herhangi bir konut basketbol sistemi. Örnekler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, çatı montajı, duvar montajı veya herhangi bir yerel veya kendi kendine üretilen bileşenler yer alır;
  • 18 inçlik tam boyutlu bir çember kullanmayan herhangi bir basketbol ekipmanı. (45,72 cm) çapında veya oyun yüzeyinden arkalığın tabanına kadar olan çalışma yükseklikleri 6 ft 6 inçten (1,98 m) az olacak şekilde tasarlanmıştır.

İnç-pound cinsinden belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerinin matematiksel dönüşümleridir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F1882 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp