ASTM D447 Bitki Sprey Yağlarının Damıtılması için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D447 Bitki Sprey Yağlarının Damıtılması için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D447 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D447, Amerikan Test ve Malzeme Derneği (ASTM) tarafından bitki sprey yağlarının damıtılması için geliştirilmiş standart bir test yöntemidir. Bu test yöntemi, tarımsal sprey adjuvant olarak kullanılan bu yağların kaynama aralığı dağılımını belirlemek için tasarlanmıştır.

ASTM D447 Bitki Sprey Yağlarının Damıtılması için Standart Test

Bitki sprey yağları, tarımda pestisitlerin ve herbisitlerin etkinliğini artırmanın bir yolu olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu yağlar, bu ürünlerin aktif bileşenlerinin bitkilerin yüzeyine daha eşit bir şekilde yayılmasına yardımcı olarak etkinliklerini artırabilir. Bununla birlikte, bu yağların etkinliği, bileşimlerine bağlı olarak değişebilir ve bu nedenle, kaynama aralığı dağılımlarını doğru bir şekilde belirleyebilmek önemlidir.

ASTM D447 standart test yöntemi, bitki sprey yağının bir örneğinin dikkatlice kontrol edilen koşullar altında damıtılmasını ve yağın çeşitli fraksiyonlarının toplandığı sıcaklığın ölçülmesini içerir. Bu fraksiyonlar daha sonra, yağın bileşimi ve etkinliği hakkında önemli bilgiler sağlayabilen kaynama aralığı dağılımını belirlemek için analiz edilebilir.

ASTM D447 standart test yöntemi, damıtma aparatının özellikleri, sıcaklık kontrolü ve numune hazırlama dahil olmak üzere bu damıtma işleminin yürütülmesi için ayrıntılı talimatlar sağlar. Standart ayrıca, çeşitli sıcaklık aralıklarında damıtılan yağ yüzdesi de dahil olmak üzere, test sonuçlarının hesaplanması ve raporlanması için yönergeler sağlar.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevresel uygulamaları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D447 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp