ASTM D2257 Tekstillerde Çıkarılabilir Maddeye İlişkin Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D2257 Tekstillerde Çıkarılabilir Maddeye İlişkin Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2257 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, çoğu elyaf, iplik ve kumaştaki ekstrakte edilebilir malzemenin belirlenmesine yönelik bir prosedürü kapsar.

ASTM D2257 Tekstillerde Çıkarılabilir Maddeye İlişkin Standart Test Yöntemi

Üç seçenek dahildir. Seçenek 1'de ısı ve Soxhlet ekstraksiyon aparatı kullanılır. Seçenek 2'de oda sıcaklığı ve ekstraksiyon hunileri kullanılır. Seçenek 3, Seçenek 1 veya Seçenek 2 ekstraksiyonunu kullanır ancak ekstrakte edilebilir madde kalıntısından ziyade ekstraksiyon nedeniyle malzemenin kütlesindeki kayıptan ekstrakte edilebilir maddenin hesaplanmasını sağlar.

Bu yöntemde kullanılacak solventler, ilgili taraf veya tarafların üzerinde anlaştığı solventlerdir; Halojenlenmiş Hidrokarbon (HH) kloroform, tetrakloroetan, alkol (izopropil veya metil) gibi.

Bu test yöntemi, tekstil üzerinde bulunabilecek çapraz bağlı apreleri veya reçineleri çıkarmayabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Bu standartta başka hiçbir ölçü birimi yer almamaktadır.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen, standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2257 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp