ASTM F2840 Hafif Spor Uçaklar için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarım ve İmalatına Yönelik Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F2840 Hafif Spor Uçaklar için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarım ve İmalatına Yönelik Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F2840 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, hafif spor uçakları, VFR kullanımı için Elektrikli Tahrik Ünitelerinin (EPU) tasarımı ve üretimi için minimum gereklilikleri kapsar.

ASTM F2840 Hafif Spor Uçaklar için Elektrikli Tahrik Birimlerinin Tasarım ve İmalatına Yönelik Standart Test

EPU asgari olarak elektrik motoru, ilgili kontrolörler, bağlantı kesmeler ve kablolama, pil veya kapasitör veya her ikisi gibi bir Enerji Depolama Aygıtı (ESD) ve EPU izleme göstergeleri ve ölçüm cihazlarından oluşacaktır. İsteğe bağlı uçak içi şarj cihazları, uçak içi şarj cihazları veya diğer teknolojiler dahil olabilir.

Elektrikli uçak, potansiyel olarak tehlikeli düzeyde elektrik voltajı veya akımı içerebilir. Kişileri bu tehlikeye maruz kalmaktan korumak önemlidir. Normal çalışma koşulları altında, yalıtımlı tel, mahfaza veya doğrudan temas için diğer bariyerlerin kullanımı gibi fiziksel ayırma araçlarıyla yeterli elektriksel yalıtım sağlanır. Bu korumanın bozulmasına neden olabilecek normal çalışma dışında meydana gelebilecek koşullar veya olaylar vardır. Bozulmuş izolasyonu veya toprak arızasını tespit etmek için bazı araçlar sağlanmalıdır. Ayrıca, bakım veya onarım için yüksek gerilim sistemine kontrollü erişime izin vermek için süreçler veya donanım veya her ikisi de sağlanmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2840 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp