ASTM D1990 Kereste için İzin Verilen Özelliklerin Belirlenmesine Yönelik Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D1990 Kereste için İzin Verilen Özelliklerin Belirlenmesine Yönelik Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D1990 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu uygulama sadece kereste boyutlarını kapsar.

ASTM D1990 Kereste için İzin Verilen Özelliklerin Belirlenmesine Yönelik Standart Test

İlgili numune sayısı ve değerlendirilecek mekanik özelliklerin sayısı nedeniyle, verileri değerlendirmek ve hem test edilmiş hem de test edilmemiş sınıf/boyut hücrelerine izin verilen özellikleri atamak için bir metodoloji gereklidir.

Test edilen hücrelerin numune alma ve analizi, Uygulama D-2915'te ele alınmaktadır. Mekanik test yöntemleri, Test Yöntemleri D-198 ve D-4761'de ele alınmaktadır. Bu standart, In-Grade'den boyutlandırılmış keresteye izin verilen stres ve esneklik modülü değerleri atamak için gerekli prosedürleri kapsar. Uygulama, izin verilen stres ve esneklik modülü değerlerinin test edilmemiş boyutlara ve kalitelere ve ayrıca bazı test edilmemiş özelliklere atanmasına izin veren yöntemleri içerir.

Bu standartta kullanılan prosedürlerin temel varsayımı, seçilen ve test edilen numunelerin, değerlendirilen tüm küresel popülasyonu temsil etmesidir. Bu yaklaşım, bir türün veya tür grubunun tüm büyüme aralığını temsil eden, görsel olarak sınıflandırılmış keresteye izin verilen bir özellik atamaya yönelik tarihsel temiz ahşap metodolojisiyle tutarlıdır.

Bu standart, görsel olarak tesviye edilmiş katı biçilmiş boyutlu kerestenin "Kalitede" testlerinden yapısal tasarım için eğilme için izin verilen gerilme değerleri, damara paralel gerilim, damara paralel sıkıştırma ve esneklik modülü değerlerinin oluşturulmasına yönelik ilke ve prosedürleri kapsar.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D1990 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp