ASTM D4783 Kaptaki Yapışkan Preparatların Bakteri - Maya ve Mantar Saldırısına Karşı Direncine İlişkin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D4783 Kaptaki Yapışkan Preparatların Bakteri - Maya ve Mantar Saldırısına Karşı Direncine İlişkin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4783 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemleri, yapışkan örnekleri bakteri, maya veya mantar kültürleriyle test ederek ve bunların sterilliğe dönme yeteneklerini kontrol ederek sıvı yapışkan preparatların kaptaki mikrobiyal saldırıya karşı direncinin belirlenmesini kapsar. Bu test yöntemleri niteliksel sonuçlar verir.

ASTM D4783 Kaptaki Yapışkan Preparatların Bakteri - Maya ve Mantar Saldırısına Karşı Direncine İlişkin Standart Test

Bu test yöntemleri, bir yapışkan preparatın, depolama ömrü boyunca bakteri, maya ve mantarların saldırısına karşı koymak için biyosit ile yeterince korunup korunmadığını göstermek için kullanılır. Yapıştırıcı endüstrisine hizmet veren biyolojik laboratuvarların kullandığı yöntemlere göre şekillendirilirler.

Bu test yöntemleri aynı zamanda farklı biyosit sistemlerinin belirli mikroorganizmalara karşı etkinliğini belirlemek için de kullanılabilir.

Bu test yöntemleri, kirletici maddelerin öldürülmesi veya büyümesinin engellenmesi için gerekli biyosit miktarının ve tipinin belirlenmesine yardımcı olarak, kirlenmiş yapıştırıcılardan izole edilmiş yabani tip mikroorganizmalara karşı test edildiğinde özellikle faydalıdır. Genellikle tehdit organizması olarak kullanılmayan izole bir mikroorganizmanın aşı olarak seçilmesi durumunda, biyositin etkinliğini göstermek amacıyla organizmanın tanımlanması ve hangi ortamda ve hangi koşullar altında büyüyeceğinin belirlenmesi önemlidir.

Yapışkan numuneden agar'a taşınan aktif bir biyositin varlığı, mikroorganizmaların büyümesi üzerinde engelleyici bir etkiye sahip olabilir, bu da normal bir inkübasyon süresi boyunca gerçekte canlı mikroorganizmalar mevcutken hiçbir büyümenin yaşanmamasına neden olabilir, ancak büyümeleri yavaşladı veya durağan kaldı. Bu bulaşmanın etkisini nötralize etmek için Letheen agar ve sıvı besiyerinin kullanılması tavsiye edilir.

Bu standart, eğer varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarına değinme iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4783 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp