ASTM D2070 Hidrolik Yağların Termal Kararlılığı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D2070 Hidrolik Yağların Termal Kararlılığı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D2070 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, öncelikle hidrokarbon bazlı hidrolik yağların termal kararlılığını değerlendirmek için tasarlanmıştır, ancak test sırasında oksidasyon meydana gelebilir.

ASTM D2070 Hidrolik Yağların Termal Kararlılığı için Standart Test

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Test yağı, bakır ve demir çubuklar içeren bir beher, 135°C'lik bir test sıcaklığında 168 saat boyunca bir elektrikli yerçekimi konveksiyon fırınında bir alüminyum bloğa yerleştirilir. Testin sonunda, bakır ve çelik çubuklar görsel olarak renk değişikliği açısından derecelendirilir ve yağ, çamur miktarı açısından analiz edilir.

Termal kararlılık, bir yağın yağlama performansını olumsuz yönde etkileyebilecek fiziksel ve kimyasal özellik değişikliklerini karakterize eder. Bu test yöntemi, 135°C'de bakır ve çeliğin varlığında bir hidrolik yağın termal kararlılığını değerlendirir. Çubuk renkleri değerlendirme kriteridir. Çamur değerleri bilgilendirme amaçlı raporlanmıştır. Testin saha hizmetiyle hiçbir ilişkisi kurulmamıştır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D2070 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp