ASTM A249 Östenitik Çelik Kazan, Kızdırıcı, Eşanjör ve Kondenser Tüpleri için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM A249 Östenitik Çelik Kazan, Kızdırıcı, Eşanjör ve Kondenser Tüpleri için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A249 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu şartname, kazan, kızdırıcı, ısı eşanjörü veya kondansatör boruları gibi kullanım için amaçlanan çeşitli derecelerde, östenitik çeliklerden yapılmış nominal et kalınlığında kaynaklı boruları ve çok soğuk işlenmiş kaynaklı boruları kapsar.

ASTM A249 Östenitik Çelik Kazan, Kızdırıcı, Eşanjör ve Kondenser Tüpleri için Standart Şartname

Bu spesifikasyona göre genellikle sağlanan boru boyutları ve kalınlıkları, iç çapta 1/8 inç [3,2 mm] ile dış çapta 12 inç [304,8 mm] ve 0,015 ila 0,320 inç [0,4 ila 8,1 mm], dahil, duvar kalınlığında olmalıdır. Bu tür boruların bu spesifikasyonun diğer tüm gerekliliklerine uyması koşuluyla, başka boyutlara sahip borular döşenebilir.

Mekanik özellik gereksinimleri, 1/8 inçten [3,2 mm] iç çaptan veya 0,015 inçten [0,4 mm] kalınlıktan daha küçük borular için geçerli değildir. İsteğe bağlı ek gereksinimler sağlanır ve bunlardan bir veya daha fazlası istendiğinde, her biri sırayla belirtilecektir.

İnç-pound birimlerinde veya SI birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A249 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp