ASTM A255 Çeliğin Sertleşebilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM A255 Çeliğin Sertleşebilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM A255 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu standart, çeliklerin sertleşebilirliğini belirlemek için test yöntemlerinin tanımlanmasını ve tanımını kapsar. İki test yöntemi, kantitatif son söndürme veya Jominy Testini ve MA Grossman'ın orijinal çalışmasına dayanan kimyasal bileşimden çeliğin sertleşebilirliğini hesaplamak için bir yöntemi içerir.

ASTM A255 Çeliğin Sertleşebilirliğinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Belirli bir çeliğin sertleşebilirliğini belirlemek için kullanılacak test yönteminin seçimi, tedarikçi ve kullanıcı arasında kararlaştırılacaktır. Sertifikalı Malzeme Test Raporu, sertleşebilirlik belirleme yöntemini belirtecektir.

Sertleşebilirlik, çeliğin östenitleme sıcaklığından söndürüldüğünde sertleşeceği derinliğin bir ölçüsüdür. Genellikle standart bir su verme işleminde standart bir boyut ve test numunesinin şeklinin sertleşme derecesi veya derinliği not edilerek nicel olarak ölçülür. Son su verme testinde, sertleşme derinliği, belirli bir sertlik seviyesiyle ilişkili olan, su verilmiş uçtan numune boyunca olan mesafedir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A255 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp