ASTM A268 Genel Hizmet için Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik ve Martensitik Paslanmaz Çelik Borular için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM A268 Genel Hizmet için Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik ve Martensitik Paslanmaz Çelik Borular için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A268 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, genel korozyona dayanıklı ve yüksek sıcaklıkta hizmet için bir dizi nominal duvar kalınlığı, paslanmaz çelik boru sınıfını kapsar. Bu kalitelerin çoğu genellikle "düz krom" türleri olarak bilinir ve ferromanyetik olmaları ile karakterize edilirler.

ASTM A268 Genel Hizmet için Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik ve Martensitik Paslanmaz Çelik Borular için Standart Şartname

Bu sınıflardan ikisi, TP410 ve UNS S 41500, ısıl işlemle sertleşmeye uygundur ve yüksek kromlu, ferritik alaşımlar, normal sıcaklıklara yavaş soğutmada çentik kırılganlığına karşı hassastır. Bu özellikler, bu malzemelerin kullanımında tanınmalıdır. TP439 kalite, öncelikle sıcak su tankı servisi için kullanılır ve ısıdan etkilenen bölgenin saldırısını önlemek için kaynak sonrası ısıl işlem gerektirmez.

İsteğe bağlı bir ek gereklilik sağlanır ve istendiğinde, siparişte bu şekilde belirtilecektir.

İnç-pound birimlerinde veya SI birimlerinde belirtilen değerler ayrıca standart olarak kabul edilmelidir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A268 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp