ASTM A342 Zayıf Manyetik Malzemelerin Geçirgenliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM A342 Zayıf Manyetik Malzemelerin Geçirgenliği için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar, ASTM A342 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, geçirgenliği 6.0'ı aşmayan malzemelerin geçirgenliğinin belirlenmesi için dört prosedürü kapsar.

ASTM A342 Zayıf Manyetik Malzemelerin Geçirgenliği için Standart Test Yöntemleri

Kapsanan test yöntemleri aşağıdaki gibidir:

Test Yöntemi 1: Fluxmetrik yöntem , geçirgenlikleri 1.0 ile 4.0 arasında olan malzemeler için uygundur. Bu yöntem, kullanıcının geçirgenliğin ölçüleceği manyetik alan şiddetini seçmesine izin verir.

Test Yöntemi 2: Paramanyetik Malzemelerin Geçirgenliği, kabul edilebilir bir test yöntemi olarak elimine edilmiştir.

Test Yöntemi 3: Düşük Mu Geçirgenlik Göstergesi , bir malzemenin geçirgenliğini, Düşük- Mu Geçirgenlik Göstergesi. Bu yöntemde, küçük bir numune hacmi, büyüklüğü ve yönü değişen yerel bir manyetik alana maruz bırakılır, bu nedenle ölçümün yapıldığı manyetik alan şiddetini belirlemek mümkün değildir.

Test Yöntemi 4: Akı Bozulması , geçirgenliği 1.0 ile 2.0 arasında olan malzemeler için uygundur. Bu yöntemde küçük bir numune hacmi, büyüklüğü ve yönü değişen yerel bir manyetik alana maruz bırakılır, bu nedenle ölçümün yapıldığı manyetik alan şiddetini belirlemek mümkün değildir.

Test Yöntemi 5: Titreşimli Numune Manyetometrisi , geçirgenliği 1.0 ile 4.0 arasında olan malzemeler için uygundur. Bu test yöntemi, kullanıcının geçirgenliğin ölçüleceği manyetik alan şiddetini seçmesine izin verir.

Östenitik paslanmaz çelikler gibi tipik olarak bu yöntemlerle test edilen malzemeler zayıf bir şekilde ferromanyetik olabilir. Yani manyetik geçirgenlik manyetik alan kuvvetine bağlıdır. Sonuç olarak, farklı yöntemler kullanılarak elde edilen sonuçlar birbiriyle yakından uyuşmayabilir. Yöntem 1 ve 5'i kullanırken, geçirgenliklerin belirlendiği manyetik alan şiddeti veya manyetik alan şiddeti aralığının belirtilmesi zorunludur.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A342 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp