ASTM A370 Çelik Ürünlerin Mekanik Testi

ASTM Testleri

ASTM A370 Çelik Ürünlerin Mekanik Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A370 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM A370 çekme testleri, tek eksenli çekme gerilmeleri altında malzemelerin mukavemeti ve sünekliği hakkında bilgi sağlar.

ASTM A370 Çelik Ürünlerin Mekanik Testi

Burada açıklanan çeşitli mekanik testler, ürün spesifikasyonlarında gerekli olan özellikleri belirlemek için kullanılır. Test yöntemlerindeki değişikliklerden kaçınılmalı ve tekrarlanabilir ve karşılaştırılabilir sonuçlar elde etmek için standart test yöntemleri izlenmelidir.

Bu test yöntemlerine bir metrik ürün spesifikasyonunda atıfta bulunulduğunda, akma ve çekme değerleri inç-pound (ksi) birimlerinde belirlenebilir ve ardından SI (MPa) birimlerine dönüştürülebilir. 2 veya 8 inç inç-pound ölçü uzunluklarında belirlenen uzama, uygun olduğu şekilde, sırasıyla 50 veya 200 mm'lik SI birim ölçü uzunluklarında rapor edilebilir.

Tersine, bu test yöntemlerine bir inç pound ürün spesifikasyonunda atıfta bulunulduğunda, verim ve gerilme değerleri SI birimlerinde belirlenebilir ve ardından inç pound birimlerine dönüştürülebilir. 50 veya 200 mm'lik SI birim ölçü uzunluklarında belirlenen uzama, uygun olduğu şekilde sırasıyla 2 veya 8 inç inç-pound ölçü uzunluklarında rapor edilebilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, dünya ticaret örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) komitesi tarafından yayınlanan uluslararası standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A370 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp