ASTM A380 Paslanmaz Çeliğin Temizlenmesi ve Pasivasyonu için Test

ASTM Testleri

ASTM A380 Paslanmaz Çeliğin Temizlenmesi ve Pasivasyonu için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A380 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yeni paslanmaz çelik parçalardan, ekipmandan ve normal korozyon direncini bozabilecek, belirli bir paslanmaz çelik sınıfının daha sonra kirlenmesine veya ürün kirlenmesine neden olabilecek yüzey kirleticilerini gidermek için mevcuttur.

ASTM A380 Paslanmaz Çeliğin Temizlenmesi ve Pasivasyonu için Test

Temizleme , solvent temizleme, buharla yağ giderme, ultrasonik temizleme ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli yöntemlerle yağları, mumları ve gresleri çıkararak bunu gerçekleştirir. Temizleme, metalin korozyon direncini bozabilecek kirleticileri ortadan kaldırmanın yanı sıra, istenen görünümün elde edilmesine de yardımcı olur.

Kireç çözme, sıcak şekillendirme, ısıl işlem, kaynak ve diğer yüksek sıcaklıktaki işlemlerden kaynaklanan ağır, sıkıca yapışan oksit filmlerinin çıkarılmasını içerir. Bununla birlikte, değirmen ürünleri tipik olarak kireçten arındırılmış durumda tedarik edildiğinden, bu işlem genellikle ekipman imalatı veya sistemlerin montajı sırasında gerekli değildir. Gerektiğinde bir veya birden fazla yöntemle yapılabilir.

Örneğin, asitle temizleme olarak da bilinen kimyasal kireç çözme, oksit filmlerini çıkarmak için sulu sülfürik asit veya nitrik ve hidroflorik asit, erimiş alkali veya tuz banyoları ve çeşitli tescilli formülasyonlardan yararlanır.

ASTM A380, yeni paslanmaz çelik parçalar, ekipman ve sistemler için kabul edilebilir yöntemlerini ayrıntılı olarak ele alarak bu üç hizmeti ayrıntılı olarak detaylandırıyor. Standart, hizmette olan ekipman veya sistemlerin dekontaminasyonunu veya temizlenmesini veya değirmendeki malzemelerin kireçten arındırılmasını ve temizlenmesini kapsamaz.


EUROLAB, üreticilere ASTM A380 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp