ASTM A664 ASTM Spesifikasyonlarında Standart Elektrikli Çelik Kalitelerinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM A664 ASTM Spesifikasyonlarında Standart Elektrikli Çelik Kalitelerinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM A664 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM A664 standardı, belirli çekirdek kaybının belirtilen maksimum değerlerine göre yapılan yassı haddelenmiş elektrikli çeliklerin standart kalitelerini (ASTM spesifikasyonları dahilinde) belirleme prosedürünü kapsar.

ASTM A664 ASTM Spesifikasyonlarında Standart Elektrikli Çelik Kalitelerinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

Bu uygulama, manyetik olarak yumuşak demirler ve çelikler için geçerlidir (düşük karbonlu çelikler ve silisyum, alüminyum ve diğer alaşım elementleri içeren demir alaşımları), alternatif indüksiyonun belirtilen bir tepe değerinde ve 1,5 T gibi belirtilen bir frekansta bir çekirdek kaybı ölçümü (15 kG) ve 60 Hz, normalde malzemeyi derecelendirmek için kullanılır.

Bu uygulama aynı zamanda, malzemenin ASTM spesifikasyonunun tüm gereksinimlerini karşılaması koşuluyla, sınırlayıcı karakteristik olarak başka bir özellik belirtildiğinde (veya farklı bir endüksiyon veya frekans veya her ikisi) de geçerlidir.

Bu uygulama, belirtilen maksimum çekirdek kaybı değerlerine göre yapılan standart kalitedeki yassı haddelenmiş elektrikli çeliklerin tayin prosedürünü kapsar. Bu uygulama, alternatif indüksiyonun belirtilen bir tepe değerinde ve belirtilen bir frekansta bir çekirdek kaybı ölçümünün yapıldığı, düşük karbonlu çelikler ve demirin silikon, alüminyum vb. ile alaşımları gibi manyetik olarak yumuşak demirler ve çelikler için geçerlidir. Bu uygulama, başka bir mülk olduğunda da geçerlidir.

Bu uygulamaya uygun olan münferit spesifikasyonlar , A677 , A683 , A726 , A876 ve A1086 Spesifikasyonlarıdır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen alışılmış (cgs-emu ve inç-pound) birimlere matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, ASTM Spesifikasyonlarında standart elektrikli çelik kalitelerinin belirlenmesi için standart uygulama hizmetleri vermektedir. ASTM A664 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp