ASTM A717 Tek Şeritli Numunelerin Yüzey Yalıtım Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM A717 Tek Şeritli Numunelerin Yüzey Yalıtım Direnci için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM A717 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, önceden belirlenmiş voltaj, basınç ve sıcaklık koşulları altında yassı haddelenmiş elektrik çeliğinden tek şeritlerin veya zımbaların yüzey yalıtım direncini test etmenin bir yolunu kapsar.

ASTM A717 Tek Şeritli Numunelerin Yüzey Yalıtım Direnci için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, özellikle yalıtım kaplamalarının uygulanmasında kalite kontrol için uygundur. Yüzey yalıtım direnci, 0 (mükemmel yalıtkan) ile 1 A (mükemmel iletken) arasında değişebilen bir dc akımından değerlendirilir.

Test cihazının ve numunenin yapısı, bir numunenin ardışık ölçümleri genellikle farklı değerler verecek şekilde olduğundan, tek okumalar önemli kabul edilmemelidir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A717 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp