ASTM A780 Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamaların Hasarlı ve Kaplamasız Alanlarının Onarımı için Test

ASTM Testleri

ASTM A780 Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamaların Hasarlı ve Kaplamasız Alanlarının Onarımı için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A780 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar.Bu standart,donanım, yapısal şekiller ve sıcak daldırma galvanizlemeden önce üretilen diğer ürünler üzerindeki hasarlı sıcak daldırma galvanizli kaplamaları ve ilk sıcak daldırma galvanizlemeden sonra kalan kaplanmamış alanları onarmak için kullanılabilecek yöntemleri açıklar.

ASTM A780 Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplamaların Hasarlı ve Kaplamasız Alanlarının Onarımı için Test

Hasar kaynak veya kesme (alev) sonucu olabilir, bu durumda kaplama ağırlıklı olarak yanma ile hasar görür. Bu uygulama aynı zamanda nakliye veya montaj sırasında aşırı derecede kaba kullanım nedeniyle hasar gören sıcak daldırma galvanizli kaplamaları onarmak için de kullanılabilir. İlk sıcak daldırma galvanizlemeden sonra kalan kaplanmamış alanların yenilenmesine ilişkin gereklilikler, geçerli malzeme şartnamesinde yer almaktadır.

Bu uygulama, düşük erime noktalı çinko alaşımı onarım çubuklarının veya özellikle bu amaç için yapılmış tozların kullanımını, çinko tozu içeren boyaların kullanımını ve püskürtülen çinkonun (metalleştirme) kullanımını açıklar.

Onarımın kapsamı, akit taraflarca karşılıklı olarak mutabık kalınan bir alanla sınırlı olacaktır. Benzer şekilde, sözleşme tarafları, kullanılacak onarım yöntemini kabul edeceklerdir.

Bu spesifikasyon, inç-pound birimlerinde ( A780 olarak ) veya SI birimlerinde ( A780M olarak ) siparişler için geçerlidir. İnç-pound birimleri ve SI birimleri mutlaka tam eşdeğerler değildir. Bu belirtimin metni içinde ve uygun olduğunda, SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistem, değerleri hiçbir şekilde birleştirmeden diğerinden bağımsız olarak kullanılacaktır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A780 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp