ASTM A790 Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik-Östenitik Paslanmaz Çelik Boru için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM A790 Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik-Östenitik Paslanmaz Çelik Boru için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A790 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, genel aşındırıcı hizmete yönelik dikişsiz ve düz dikiş kaynaklı ferritik/ostenitik çelik boruyu kapsar. Bu çelikler, yüksek sıcaklıklarda uzun süre kullanıldığında gevrekleşmeye karşı hassastır.

ASTM A790 Dikişsiz ve Kaynaklı Ferritik-Östenitik Paslanmaz Çelik Boru için Standart Şartname

Daha yüksek derecede test istendiğinde boru için isteğe bağlı ek gereksinimler sağlanır. Bu ek gereklilikler, ek testlerin yapılmasını gerektirir ve istendiğinde bunlardan biri veya birkaçı siparişte belirtilebilir.

Bu spesifikasyonun Ek X1, ANSI B36.19'da gösterildiği gibi kaynaklı ve dikişsiz paslanmaz çelik borunun boyutlarını listeler. Bu spesifikasyonun diğer tüm gerekliliklerine uygun olması koşuluyla, başka boyutlara sahip boru döşenebilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A790 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp