ASTM A938 Telin Burulma Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM A938 Telin Burulma Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A938 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart , metalik telin basit burulma özelliklerini ölçer.

ASTM A938 Telin Burulma Testi için Standart Test Yöntemi

Bu standart, birçok farklı malzeme ve geometriyi kapsayabilen tel numunelerinde arızaya kadar tek yönlü bir büküm gerçekleştirir. Bu testler, arızaya kadar dönüş sayısını ve ayrıca tepe torku belirler.

ASTM A938 testleri tipik olarak hammadde üreticileri, özellikle metal üreticileri tarafından gerçekleştirilir. Bu teller, yatak yayları, enstrüman telleri ve metal kablolama gibi çok çeşitli nihai ürünlerde kullanılabilir. Burulma, genellikle, normal yükleme koşulları altında malzemenin maruz kaldığı, sonuçta ortaya çıkan bir kuvvettir; bu, ürünün güvenliğini değerlendirmek için maksimum torkun gerekli olduğu anlamına gelir.

Bu test en iyi Instron'un Bluehill Universal yazılımına sahip MT Serisi gibi bir burulma testi sisteminde gerçekleştirilir . Kavrama çözümleri, malzemenin çapına ve sertliğine bağlıdır ve daha yumuşak malzemeler için pens tutuculardan daha sert malzemeler için aynalara kadar değişebilir. Çene yüzlerinin sertliğinin 55 HRC'den büyük olması önerilir. Test sırasında telin düzlüğünü korumak için eksenel ön yük sistemi gereklidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM A938 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp