ASTM A944 Kiriş-Ucu Numuneleri Kullanarak Çelik Takviye Çubuklarının Betona Yapışma Dayanımının Karşılaştırılması için Test

ASTM Testleri

ASTM A944 Kiriş-Ucu Numuneleri Kullanarak Çelik Takviye Çubuklarının Betona Yapışma Dayanımının Karşılaştırılması için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A944 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,betondaki çelik takviye çubuklarının bağıl bağ gücünü belirlemek için prosedürleri açıklar.

ASTM A944 Kiriş-Ucu Numuneleri Kullanarak Çelik Takviye Çubuklarının Betona Yapışma Dayanımının Karşılaştırılması için Test

Bu test yöntemi, kiriş uçlu numuneler kullanılarak betondaki çelik takviye çubuklarının bağıl bağ mukavemetini belirlemek için standart prosedürlerle ilgilidir.

Bu test yöntemi, yüzey hazırlığının veya durumunun (bar kaplamalar gibi) deforme olmuş çelik takviye çubuklarının betona bağlanma mukavemeti üzerindeki etkilerini belirlemelidir. Bu deney yöntemi kullanılarak elde edilen bağ dayanımları, betonarme elemanların tasarımına doğrudan uygulanamaz.

Kiriş ucu test numunesi, döküm yoluyla üretilecek ve çekme yükü testinden önce kürlenerek şartlandırılacaktır. Test sistemi, yükleme sistemi, sıkıştırma tepkime plakası ve çubuk yer değiştirme ölçüm cihazından oluşmalıdır.

Bu test yöntemi kullanılarak elde edilen bağ dayanımları, betonarme elemanların tasarımına doğrudan uygulanamaz.

Bu test yöntemi kullanılarak elde edilen bağ mukavemetleri, genellikle aynı gömme uzunluklarına sahip kirişlerin kullanıldığı geliştirme veya ekleme testlerinde elde edilenden daha yüksektir.

Bu test yöntemi kullanılarak elde edilen sonuçlar, yalnızca bu yöntem kullanılarak test edilen diğer takviye çubuklarının sonuçlarıyla karşılaştırmalar için kullanılmalıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A944 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp