ASTM A956 Çelik Ürünlerin Leeb Sertlik Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM A956 Çelik Ürünlerin Leeb Sertlik Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM A956 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, çeliğin, dökme çeliğin ve dökme demirin (Bölüm A) Leeb sertliğinin belirlenmesini kapsar.

ASTM A956 Çelik Ürünlerin Leeb Sertlik Testi için Standart Test Yöntemi

Leeb sertlik testi, ASTM A956, geri tepme hızını bir tungsten karbür topun veya elmas uçlu bir darbe gövdesinin darbe hızıyla karşılaştırarak Leeb sertliğini belirleyen dinamik veya geri tepme yöntemidir. Bu taşınabilir yaklaşım çoğunlukla bir iş parçasının yeterince büyük olup olmadığını belirlemek için kullanılır. İade katsayısını hesaplar. Çeliğin, dökme çeliğin ve dökme demirin Leeb sertliği ASTM A956 ile belirlenir ve sonuçlar mukavemet göstergesidir ve incelenen malzemenin ısıl işlemine bağlıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerinin matematiksel dönüşümleridir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM A956 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp