ASTM A967 Paslanmaz Çelik Parçalar için Kimyasal Pasivasyon İşlemleri için Test

ASTM Testleri

ASTM A967 Paslanmaz Çelik Parçalar için Kimyasal Pasivasyon İşlemleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM A967 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, paslanmaz çelik parçalar için birkaç farklı tipte kimyasal pasivasyon işlemlerini kapsar.

ASTM A967 Paslanmaz Çelik Parçalar için Kimyasal Pasivasyon İşlemleri için Test

Paslanmaz çelik parçaların kireçten arındırılması, temizlenmesi ve pasifleştirilmesi için öneriler ve önlemler içerir. Paslanmaz çelik parçalar için bu tür işlemlerin etkinliğinin teyidi için kabul kriterleri ile birlikte çeşitli alternatif testler içerir.

Paslanmaz çelik parçaların pasivasyonu için çeşitli alternatif kimyasal işlemler tanımlanmıştır. bazı zorunlu olmayan bilgiler verir ve belirli paslanmaz çelik kalitelerine uygun pasivasyon işleminin seçimine ilişkin bazı genel yönergeler sağlar, ancak herhangi bir özel uygulama veya uygulama sınıfı için herhangi bir kalite, işlem ve kabul kriterlerinin uygunluğuna ilişkin hiçbir tavsiyede bulunmaz.

Bu standarttaki testler, özellikle serbest demir ve diğer eksojen maddelerin uzaklaştırılmasıyla ilgili olarak, pasivasyonun etkinliğini doğrulamayı amaçlamaktadır.

Bu testler aşağıdaki uygulamaları içerir:

  • Uygulama A —Suya Daldırma Testi,
  • Uygulama B — Yüksek Nem Testi,
  • Uygulama C — Tuz Püskürtme Testi,
  • Uygulama D — Bakır Sülfat Testi,
  • Uygulama E —Potasyum Ferrisiyanür-Nitrik Asit Testi
  • Uygulama F —Serbest Demir Testi.

EUROLAB, üreticilere ASTM A967 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp