ASTM B201 Çinko ve Kadmiyum Yüzeylerde Kromat Kaplamaların Test Edilmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM B201 Çinko ve Kadmiyum Yüzeylerde Kromat Kaplamaların Test Edilmesi için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM B201 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulama, çinko ve kadmiyum yüzeylerin kromat işlemleriyle üretilen kimyasal ve elektrokimyasal dönüşüm kaplamalarının koruyucu değerinin değerlendirilmesi için bir prosedürü kapsar.

ASTM B201 Çinko ve Kadmiyum Yüzeylerde Kromat Kaplamaların Test Edilmesi için Standart Uygulama

Bir kromat kaplamanın koruyucu değeri genellikle tuz püskürtme testiyle ve kaplamanın yeterli aşınma direncine sahip olup olmadığının belirlenmesiyle belirlenir.

Nemli bir ortama maruz kalma gibi diğer yöntemler kullanılabilir, ancak bunlar genellikle pratik değeri olamayacak kadar uzun sürer. Sıcak daldırma galvanizli yüzeylerde kromat filmleri test etmek için düdüklü tencere kullanan “Buhar Testleri” de kullanılmıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B201 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp