ASTM B444 Nikel Alaşımlı Dikişsiz Borular için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM B444 Nikel Alaşımlı Dikişsiz Borular için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B444 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM B444 dikişsiz boru, yüksek mukavemet ve yüksek sıcaklıklara direnç özellikleri sunan nikel bazlı bir süper alaşımdır.

ASTM B444 Nikel Alaşımlı Dikişsiz Borular için Standart Şartname

Ayrıca oksidasyon ve korozyona karşı olağanüstü koruma gösterir. ASTM B444 sınıf 1, hem su içinde hem de dışında yüksek stres ve geniş bir sıcaklık aralığına sahip olmasının yanı sıra, yüksek asidik ortamlara maruz kalırken korozyona direnebilmesi, onu deniz ve nükleer uygulamalar için uygun bir seçim haline getirir.

ASTM B444, buhar hattı boruları için faydalı olabilecek bir malzeme yaratmak amacıyla icat edilmiştir. Orijinal bileşiminde, daha da kaynaklanabilir ve sürünmeye karşı dayanıklı olmasını sağlayan bazı değişiklikler yapıldı.

ASTM B444'ün kullanımı, pompalar ve valfler ve diğer yüksek basınçlı ekipman ve kimyasal işleme endüstrisi yapmak için deniz ve nükleer uygulamalar gibi çok çeşitli endüstrilere yayılmıştır. ASTM B444 boru kaynaklanabilirliği ile ilgili bir endişe vardır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilmelidir. Metin içinde SI birimleri parantez içinde gösterilmiştir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B444 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp