ASTM B527 Metal Tozları ve Bileşiklerinin Musluk Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM B527 Metal Tozları ve Bileşiklerinin Musluk Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM B527 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM B527 standardı, metal tozlarının ve bileşiklerinin musluk yoğunluğunun (paketlenmiş yoğunluk) belirlenmesi için bir yöntemi, yani belirli koşullar altında bir kapta içeriğin çökeltilmesi için açılan bir tozun yoğunluğunun belirlenmesi için bir yöntemi belirtir.

ASTM B527 Metal Tozları ve Bileşiklerinin Musluk Yoğunluğu için Standart Test Yöntemi

Birimler-Santimetre küp başına gram (g/cm³) ve gram (g) birimlerinin uzun süredir endüstri uygulaması olduğu, yoğunluğu belirlemek için kullanılan yoğunluk ve kütle değerleri dışında, SI birimlerindeki değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu test yöntemi, metal tozlarının ve ilgili bileşiklerin musluk yoğunluğunun fiziksel özelliklerinin değerlendirilmesini kapsar. Ölçülen musluk yoğunluğu, kabın vurulduğu, titreştiği veya başka bir şekilde çalkalandığı durumlarda sabit hacimli bir kalıp boşluğunu veya başka bir kabı dolduracak olan toz kütlesi ile bir ilişki taşır.

Bu test yönteminin sonuçları ile kullanımdaki tozların kalitesi arasındaki korelasyon derecesi, her özel uygulamaya göre değişecektir ve tam olarak belirlenmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, metal tozları ve bileşiklerinin musluk yoğunluğu için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM B527 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp