ASTM B571 Metalik Kaplamaların Kalitatif Yapışma Testi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM B571 Metalik Kaplamaların Kalitatif Yapışma Testi için Standart Uygulama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM B571 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM B571, kalite standartları karşılaştırmaları için çeşitli yöntemlerle altın, bakır, gümüş ve diğerleri gibi metal kaplama maddelerinin çeşitli fiziksel özelliklerini yapışma kalitelerine göre ölçer. Standart, belirli bir uygulama için farklı metalik kaplamaları karşılaştırmak için birkaç farklı testi ve tabloyu açıklar.

ASTM B571 Metalik Kaplamaların Kalitatif Yapışma Testi için Standart Uygulama

Bu test uygulaması, metalik kaplamaların çeşitli maddeler üzerindeki yapışmasını belirlemek için yapılan basit bir test setidir. Bu testler şunları içerir: bükme, parlatma, keski/bıçak, çekme, törpüleme, öğütme ve testere, ısıtma/söndürme, darbe, soyma, itme ve çizme. Genel yapışma testi için ASTM B571 Fikstürü, soyulma testi için kullanılabilir. Bu test, kaplama yırtılmadan soyulacaksa yaygın olarak kullanılır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil değildir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu Uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM B571 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp