ASTM B63 Metalik İletken Direnç Direnci için Test Standardı ve İletişim Malzemeleri

ASTM Testleri

ASTM B63 Metalik İletken Direnç Direnci için Test Standardı ve İletişim Malzemeleri

Amerikan Test ve Malzeme Kuruluşu (ASTM) tarafından yayınlanan ASTM B63 standardı, dirençlerde, ısıtma elemanlarında ve elektrik kontaklarında kullanılan malzemelerin ve ayrıca başka amaçlar için kullanılan toz metalurjisi proseslerinin ürünlerinin elektrik direncinin %2 hassasiyetle belirlenmesini kapsar.

ASTM B63 Metalik İletken Direnç Direnci için Test Standardı ve İletişim Malzemeleri

Dirençler ve ısıtma elemanları için malzemeler söz konusu olduğunda, belirli bir kesit alanı ve uzunluktaki tel veya şeridin gerekli bir dirence sahip olup olmayacağını belirlemede özdirenç bilgisi önemlidir. Spesifik uygulamalar için malzeme seçimi için bir temel görevi görür ve ölçümü, direnç malzemeleri için gerekli bir kabul testidir.

Elektrik kontakları için malzemeler söz konusu olduğunda, özdirenç ölçümü, nominal olarak aynı bileşim ve yapıya sahip malzemelerin tek biçimliliği için bir test işlevi görebilir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Üretici tarafından sağlanan bu ürün/malzeme için uygun Güvenlik Bilgi Formunda (SDS) tanımlananlar da dahil olmak üzere tüm tehlikelere aşina olmak, uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır. ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirleyin.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM B63 metalik iletken direnç direnci için test standardı ve iletişim malzemeleri kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp