ASTM B633 Demir ve Çelik Üzerine Elektrokaplamalı Çinko Kaplamalar için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM B633 Demir ve Çelik Üzerine Elektrokaplamalı Çinko Kaplamalar için Standart Şartname

EUROLAB laboratuvar ASTM B633 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, demir veya çelik eşyalara korozyondan korunmaları için uygulanan elektro-birikimli çinko kaplamalar için malzeme ve proses gerekliliklerini kapsar.

ASTM B633 Demir ve Çelik Üzerine Elektrokaplamalı Çinko Kaplamalar için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, çinko kaplama gerekliliklerini uygun şekilde belirlemek için gereken tüm arka planı içeren tasarım faaliyetini sağlamayı amaçlamamaktadır.

B633 Spesifikasyonu kullanıcıları, ekler dahil olmak üzere bu spesifikasyonu bütünüyle gözden geçirmeye ve burada ve diğer ilgili referanslarda atıfta bulunulan ek belgelere, diğer standartlara ve yayınlanmış literatüre erişmeye teşvik edilir.

Kaplamalar dört standart kalınlık sınıfında, kaplanmış durumda veya beş tip tamamlayıcı ciladan biriyle sağlanır.

Çekme mukavemeti 1700 MPa'dan (247 ksi, 46 HRC) daha yüksek olan yüksek mukavemetli çelikler de dahil olmak üzere yüksek mukavemetli metaller, bu spesifikasyona uygun olarak çinko elektrolizle kaplanmamalıdır.

Elektrodeppozit çinko kaplı çelik tel veya levhalar için sürekli işlemleri kapsamaz. Mekanik bağlantı elemanlarının çinko elektrokaplaması için, alıcının F1941/F1941M Spesifikasyonunu dikkate alması önerilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM B633 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp